Cienkoramowe okna przesuwne cero w domu na skarpie w Małopolsce!

Opublikowano: 22 kwietnia 2024

Cienkoramowe okna przesuwne cero w domu na skarpie w Małopolsce!

Czasami partnerstwo klienta i architekta od samego początku układa się doskonale. Tak było w przypadku architekta dr. Petera Kuczii i jego klientów, pary szukającej domu z otwartym planem, który umożliwi płynne przejścia i pozwoli na wyeksponowanie otaczającej okolicy. Ponieważ zrównoważony rozwój był również priorytetem, chcieli oni wykorzystać energię słoneczną jako źródło odnawialne. Podczas projektowania domu architekt Peter Kuczia skupił się na dwóch głównych elementach: aktywnym wytwarzaniu energii za pomocą systemów fotowoltaicznych wbudowanych w budynek oraz uzyskiwaniu pasywnych zysków energetycznych, dzięki dużym przesuwnym oknom cienkoramowym z aluminium.

Pierwsze wrażenie

Kiedy wchodzi się do domu, wnętrze jest jasne i otwarte – kuchnia, jadalnia i salon płynnie przechodzą jeden w drugi, tworząc niesamowite poczucie przestrzeni. Południowa strona domu łączy się ze słonecznym patio o szerokości niemal 3 metrów, które ciągnie się wzdłuż całej długości południowej elewacji. Dolne piętro posiada podobne patio, które wykorzystuje parter jako zadaszenie i można się do niego dostać przez duże przesuwane drzwi, prowadzące do salonu na niższym poziomie.

Rozmywanie granic między przestrzeniami

Dzięki wysokiemu poziomowi izolacji cieplnej zapewnianej przez drzwi harmonijkowe Highline firmy Solarlux, drugi salon może zostać otwarty na całej swojej siedmiometrowej długości 💪, pozwalając naturze wejść do domu. Siedem szklanych elementów, można po prostu złożyć jak harmonijkę i „zaparkować” na bok. Na parterze znajduje się również przesuwne okno cero firmy Solarlux o szerokości prawie 8 metrów😍, pozwalające promieniom słonecznym zalewać wnętrza światłem i ogrzewać je.

Niezawodne okna cienkoramowe oraz drzwi harmonijkowe

Dzięki potrójnemu przeszklaniu, elementy konstrukcyjne posiadają wartość Uw wynoszącą 0,8 W/m²K, co czyni je doskonałym towarzyszem dla elewacji wentylowanej od tyłu. Jednocześnie projekt przesuwnego okna, składającego się w 98 procentach ze szkła, oznacza maksymalną transparentność. „Ruchome fasady szklane Solarlux były idealnym wyborem dla naszego projektu” – wyjaśnia architekt Peter Kuczia. „Zarówno przesuwne okno cienkoramowe, jak i drzwi harmonijkowe zwiększają poczucie przestrzeni w niewielkim salonie i oferują spektakularne widoki na otaczającą przyrodę.”

Aby stworzyć równy płaszcz budynku, który prezentuje się jako harmonijna całość, moduły fotowoltaiczne nie zostały umieszczone na fasadzie ani na dachu w konwencjonalny sposób – zamiast tego zostały wbudowane bezpośrednio w strukturę jako elewacja. System składa się łącznie z 98 bezramowych modułów fotowoltaicznych z efektywną technologią cienkowarstwową CIGS, które dostarczą klientom ponad 10 000 kWh energii elektrycznej w ciągu roku.

Skonsultuj swój projekt >>

Piotr Moskal784 602 189 lub p.moskal@iftm-group.com

Piotr Świetlik696 772 109 lub p.swietlik@iftm-group.com

Oceń artykuł:

Twoja ocena

Zobacz także

Jak ochronić przed słońcem ogrody zimowe, szklane zadaszenia trasowe i przeszklenia fasadowe?

Jak ochronić przed słońcem ogrody zimowe, szklane zadaszenia trasowe i przeszklenia fasadowe?

Na co należy zwrócić uwagę podczas zacieniania szklanych dobudówek i szklanych fasad? Każdego roku wszyscy tęsknimy za ciepłą porą roku i jak największą ilością słońca.

Czytaj więcej
Jak wielkie aluminiowe drzwi przesuwne cero wpływają na atmosferę w domu

Jak wielkie aluminiowe drzwi przesuwne cero wpływają na atmosferę w domu

Śniadanie w jadalni i kąpiele w basenie z widokiem na przestronny ogród – dzięki przeźroczystej rozbudowie rodzina Ludwig połączyła wiele obszarów swojego domu i może cieszyć się

Czytaj więcej
Szklany dach tarasowy - otwórz się na swój ogród

Szklany dach tarasowy - otwórz się na swój ogród

Wykorzystaj w pełni swój ogród dzięki zadaszeniu Twojego tarasu szklaną konstrukcją dachową typu patio lub szklany dom! Poczuj nowy poziom komfortu na Twoim tarasie.

Czytaj więcej

© 2017-2024  cero All rights reserved.

Realizacja Agencja interaktywna Netivo