Duże okna aluminiowe

Opublikowano: 17 marca 2017

Duże okna aluminiowe

Jeszcze do niedawna unikano dużych okien i przeszkleń ze względu na ich wysoki współczynnik przenikania ciepła, a tym samym konieczność intensywniejszego dogrzewania budynku. Dzisiaj w wyniku wykorzystania zaawansowanych technologii i metod produkcji, również duże okna aluminiowe mogą być energooszczędne, a jak wiadomo oprócz tego posiadają mnóstwo innych zalet.

Za co cenimy duże okna aluminiowe?

Powodów, dla których coraz więcej osób decyduje się na duże okna aluminiowe jest wiele. Przede wszystkim optycznie powiększają wnętrze, dlatego są polecane nie tylko do pomieszczeń o dużej powierzchni, ale wszędzie tam, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Jest to propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią jasne i przestronne pomieszczenia, nie tylko kolor ścian i podłóg, a także umeblowanie pokoju ma w tym przypadku znaczenie. Duże okna są źródłem dużej dawki światła szczególnie w jesienne popołudnia. Brak konieczności wczesnego doświetlania wnętrza przekłada się na oszczędność energii, a to docenią praktycznie wszyscy.

Ponadto ważne jest to, że duże aluminiowe okna na nasłonecznionej elewacji pozwalają na wykorzystanie energii słonecznej do ogrzania pomieszczeń. To kolejny czynnik, wpływający na ich energooszczędność. Trzeba również pamiętać, aby wybierać okna o niskim współczynniku przenikania ciepła, zapewniając sobie ochronę przed jego utratą w chłodniejsze dni.

Duże okna aluminiowe zapewniają wrażenie otwartej przestrzeni, są płynnym przejściem z wnętrza domu na taras lub do ogrodu. Warto wspomnieć o naturalnej ozdobie wnętrza, piękna roślinność za oknem jest niczym obraz namalowany na całej ścianie.

Oceń artykuł:

Twoja ocena

Zobacz także

Okna przesuwne cero nad Jeziorem Bodeńskim

Okna przesuwne cero nad Jeziorem Bodeńskim

„Chcieliśmy, aby nasz dom zlokalizowany nad jeziorem nawiązywał do żywiołu wody przez całą przestrzeń wnętrza.

Czytaj więcej
Szklane pawilony nad Renem - realizacja cero

Szklane pawilony nad Renem - realizacja cero

„Dzięki nowemu połączeniu, które Solarlux specjalnie dla nas opracował, okna przesuwne płynnie przechodzą w pozostałe przeszklenia fasadowe.

Czytaj więcej
Szklane narożne drzwi przesuwne - realizacja cero w Lipsku

Szklane narożne drzwi przesuwne - realizacja cero w Lipsku

„Aby mieć pewność, że jesteśmy blisko natury, postanowiłam użyć elementów szklanych z najwęższą ramą.

Czytaj więcej

© 2017-2022  cero All rights reserved.

Realizacja Agencja interaktywna Netivo