Jak wielkie aluminiowe drzwi przesuwne cero wpływają na atmosferę w domu

Opublikowano: 13 maja 2024

Jak wielkie aluminiowe drzwi przesuwne cero wpływają na atmosferę w domu

Śniadanie w jadalni i kąpiele w basenie z widokiem na przestronny ogród – dzięki przeźroczystej rozbudowie rodzina Ludwig połączyła wiele obszarów swojego domu i może cieszyć się wszystkimi aspektami swojego otoczenia. Duże przesuwne okna w ich zmodernizowanym domu zacierają granicę między wnętrzem a zewnętrzem o każdej porze roku.

Kiedy kupili secesyjną willę niedaleko Lipska, wiedzieli już, że dodadzą przestronną, ale prostą dobudówkę z dużą ilością szkła do tradycyjnego budynku. Aby zimą odczucia były takie same jak latem, musi być wyraźny widok z wnętrza na zewnątrz. W świeży lutowy poranek wielkie aluminiowe drzwi przesuwne są zamknięte – ale gdy tylko zrobi się cieplej, dumni rodzice mogą zobaczyć z jadalni, jak dzieci bawią się w basenie obok, który dzięki dużym przesuwnym oknom może być również używany zarówno jako basen wewnętrzny, jak i zewnętrzny.

Otwartość przy każdej pogodzie

Zima czy lato, ośnieżony krajobraz czy kwitnące rośliny – widok jest zawsze niezakłócony, nawet gdy okna są zamknięte. Tylko dwa procent z drzwi przesuwnych cero firmy Solarlux stanowi rama, pozostałe 98 procent to szkło. Nie ma więc prawie żadnej ramy, która ograniczałaby niezakłócony widok.

„Uwielbiam uczucie przebywania na zewnątrz, a jednocześnie poczucie ochrony domu. A świeże powietrze i tak zawsze jest ważne. Nigdy nie można mieć go za dużo” – mówi Olaf Ludwig.

Jest pod szczególnym wrażeniem sześciometrowych drzwi przesuwnych w jadalni. „Wygląda tak elegancko i przesuwa się równie płynnie. Fascynuje mnie na nowo każdego ranka. Jego masa nie jest ani widoczna, ani odczuwalna”

Dzięki wysoce izolowanym termicznie oknom przesuwnym cero firmy Solarlux można uzyskać do 15 m2 powierzchni na okno. Otwierają one pomieszczenie na dwóch kondygnacjach i umożliwiają dopływ światła. Dzięki temu jadalnia staje się również miejscem, w którym dzieci mogą codziennie odrabiać lekcje. W końcu niezakłócony widok na zewnątrz sprzyja koncentracji. I nie ma innego miejsca w domu z taką ilością światła dziennego jak tutaj.

Światło dzienne i przejrzystość w każdym pomieszczeniu

W obszarze basenu i sypialni na górze ogromny rozmiar przesuwnych okien jest zwykle szerszy – dla przyjemności kąpieli na świeżym powietrzu w zimie i dla niezakłóconego widoku po przebudzeniu. Ludwigowie przeszklili również przejście do czcigodnego starego budynku, w którym mieszczą się pokoje dziecięce i biura, po obu stronach. Dzięki temu do starego budynku wpada mnóstwo jasnego światła dziennego. Drzwi wejściowe są również umieszczone w tym miejscu, dzięki czemu goście i członkowie rodziny są skąpani w świetle, gdy tylko się pojawią. Przejrzystość i połączenie pomieszczeń jest odczuwalne w każdej części domu i daje rodzinie klienta poczucie bycia razem przez cały czas – w harmonii z naturą.

Piotr Moskal784 602 189 lub p.moskal@iftm-group.com

Piotr Świetlik696 772 109 lub p.swietlik@iftm-group.com

Oceń artykuł:

Twoja ocena

Zobacz także

Jak ochronić przed słońcem ogrody zimowe, szklane zadaszenia trasowe i przeszklenia fasadowe?

Jak ochronić przed słońcem ogrody zimowe, szklane zadaszenia trasowe i przeszklenia fasadowe?

Na co należy zwrócić uwagę podczas zacieniania szklanych dobudówek i szklanych fasad? Każdego roku wszyscy tęsknimy za ciepłą porą roku i jak największą ilością słońca.

Czytaj więcej
Cienkoramowe okna przesuwne cero w domu na skarpie w Małopolsce!

Cienkoramowe okna przesuwne cero w domu na skarpie w Małopolsce!

Czasami partnerstwo klienta i architekta od samego początku układa się doskonale. Tak było w przypadku architekta dr.

Czytaj więcej
Szklany dach tarasowy - otwórz się na swój ogród

Szklany dach tarasowy - otwórz się na swój ogród

Wykorzystaj w pełni swój ogród dzięki zadaszeniu Twojego tarasu szklaną konstrukcją dachową typu patio lub szklany dom! Poczuj nowy poziom komfortu na Twoim tarasie.

Czytaj więcej

© 2017-2024  cero All rights reserved.

Realizacja Agencja interaktywna Netivo