Pasywne okna aluminiowe

Opublikowano: 17 marca 2017

Pasywne okna aluminiowe

Wysoka jakość, energooszczędność oraz nowoczesne wzornictwo – czy są okna, które spełniają wszystkie te trzy wymagania? Połączenie aspektów praktycznych i wizualnych stało się wyzwaniem dla współczesnych producentów okien. Udało się, powstały pasywne okna aluminiowe, które charakteryzują się doskonałą ochroną przed utratą ciepła z pomieszczenia i jednocześnie fantastycznie prezentują się w nowoczesnych aranżacjach.

Pasywne, czyli jakie?

Co oznacza, że okna są pasywne? Muszą przede wszystkim spełniać wymogi budownictwa pasywnego, czyli takiego, w których rezygnuje się z tradycyjnego ogrzewania na rzecz alternatywnych źródeł energii. Domy dogrzewane są z wykorzystaniem wentylacji, a wszystko to ma zapewnić oszczędne zarządzanie energią, niskie koszty ogrzewania oraz troskę o środowisko naturalne.

Aluminiowe okna pasywne wyróżniają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła poniżej 0,8 W/m2K. Posiadają trzy szyby, które chronią przed przedostawaniem się na zewnątrz ciepłego powietrza, zapewniając we wnętrzu budynku optymalną temperaturę bez konieczności jego dogrzewania. W konstrukcji okien stosuje się często piankę poliuretanową, która jest dodatkowym zabezpieczeniem przed utratą ciepła.

Aluminiowe okna pasywne wybierane są najczęściej przy projektowaniu budynków nowoczesnych, w których dużą wagę przywiązuje się do oszczędnego zarządzania energią. Koszty związane z budową domu, jak też zakupem poszczególnych jego elementów konstrukcyjnych i instalacji są wyższe, jednak eksploatacja jest dużo tańsza, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Podobnie jest przy aluminiowych oknach pasywnych. Czasami warto zapłacić więcej, aby zyskać możliwość tańszego użytkowania mieszkania.

Oceń artykuł:

Twoja ocena

Zobacz także

Okna bezramowe cero IV - panoramiczność i minimalizm

Okna bezramowe cero IV - panoramiczność i minimalizm

Przejrzyste, minimalistyczne kształty są jedną z cech definiujących nowoczesną architekturę.

Czytaj więcej
Okna cienkoramowe cero wysokie do 6 m i szerokie do 4 m

Okna cienkoramowe cero wysokie do 6 m i szerokie do 4 m

Minimalistyczne okna przesuwne cero stworzone są dla wymagających architektonicznie budynków, w których zaprojektowano ponadnormowe gabaryty okien.

Czytaj więcej
Eleganckie połączenie klasycznej bryły z panoramicznymi oknami przesuwnymi

Eleganckie połączenie klasycznej bryły z panoramicznymi oknami przesuwnymi

Jak to dobrze, gdy można puścić wodze fantazji! Projekt rozbudowy domu jednorodzinnego w Hadze został stworzony przez samą klientkę Margreet Keijer.

Czytaj więcej

© 2017-2023  cero All rights reserved.

Realizacja Agencja interaktywna Netivo