Pasywne okna aluminiowe

Opublikowano: 17 marca 2017

Pasywne okna aluminiowe

Wysoka jakość, energooszczędność oraz nowoczesne wzornictwo – czy są okna, które spełniają wszystkie te trzy wymagania? Połączenie aspektów praktycznych i wizualnych stało się wyzwaniem dla współczesnych producentów okien. Udało się, powstały pasywne okna aluminiowe, które charakteryzują się doskonałą ochroną przed utratą ciepła z pomieszczenia i jednocześnie fantastycznie prezentują się w nowoczesnych aranżacjach.

Pasywne, czyli jakie?

Co oznacza, że okna są pasywne? Muszą przede wszystkim spełniać wymogi budownictwa pasywnego, czyli takiego, w których rezygnuje się z tradycyjnego ogrzewania na rzecz alternatywnych źródeł energii. Domy dogrzewane są z wykorzystaniem wentylacji, a wszystko to ma zapewnić oszczędne zarządzanie energią, niskie koszty ogrzewania oraz troskę o środowisko naturalne.

Aluminiowe okna pasywne wyróżniają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła poniżej 0,8 W/m2K. Posiadają trzy szyby, które chronią przed przedostawaniem się na zewnątrz ciepłego powietrza, zapewniając we wnętrzu budynku optymalną temperaturę bez konieczności jego dogrzewania. W konstrukcji okien stosuje się często piankę poliuretanową, która jest dodatkowym zabezpieczeniem przed utratą ciepła.

Aluminiowe okna pasywne wybierane są najczęściej przy projektowaniu budynków nowoczesnych, w których dużą wagę przywiązuje się do oszczędnego zarządzania energią. Koszty związane z budową domu, jak też zakupem poszczególnych jego elementów konstrukcyjnych i instalacji są wyższe, jednak eksploatacja jest dużo tańsza, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Podobnie jest przy aluminiowych oknach pasywnych. Czasami warto zapłacić więcej, aby zyskać możliwość tańszego użytkowania mieszkania.

Oceń artykuł:

Twoja ocena

Zobacz także

Jak ochronić przed słońcem ogrody zimowe, szklane zadaszenia trasowe i przeszklenia fasadowe?

Jak ochronić przed słońcem ogrody zimowe, szklane zadaszenia trasowe i przeszklenia fasadowe?

Na co należy zwrócić uwagę podczas zacieniania szklanych dobudówek i szklanych fasad? Każdego roku wszyscy tęsknimy za ciepłą porą roku i jak największą ilością słońca.

Czytaj więcej
Jak wielkie aluminiowe drzwi przesuwne cero wpływają na atmosferę w domu

Jak wielkie aluminiowe drzwi przesuwne cero wpływają na atmosferę w domu

Śniadanie w jadalni i kąpiele w basenie z widokiem na przestronny ogród – dzięki przeźroczystej rozbudowie rodzina Ludwig połączyła wiele obszarów swojego domu i może cieszyć się

Czytaj więcej
Cienkoramowe okna przesuwne cero w domu na skarpie w Małopolsce!

Cienkoramowe okna przesuwne cero w domu na skarpie w Małopolsce!

Czasami partnerstwo klienta i architekta od samego początku układa się doskonale. Tak było w przypadku architekta dr.

Czytaj więcej

© 2017-2024  cero All rights reserved.

Realizacja Agencja interaktywna Netivo