Pasywne okna aluminiowe

Opublikowano: 17 marca 2017

Pasywne okna aluminiowe

Wysoka jakość, energooszczędność oraz nowoczesne wzornictwo – czy są okna, które spełniają wszystkie te trzy wymagania? Połączenie aspektów praktycznych i wizualnych stało się wyzwaniem dla współczesnych producentów okien. Udało się, powstały pasywne okna aluminiowe, które charakteryzują się doskonałą ochroną przed utratą ciepła z pomieszczenia i jednocześnie fantastycznie prezentują się w nowoczesnych aranżacjach.

Pasywne, czyli jakie?

Co oznacza, że okna są pasywne? Muszą przede wszystkim spełniać wymogi budownictwa pasywnego, czyli takiego, w których rezygnuje się z tradycyjnego ogrzewania na rzecz alternatywnych źródeł energii. Domy dogrzewane są z wykorzystaniem wentylacji, a wszystko to ma zapewnić oszczędne zarządzanie energią, niskie koszty ogrzewania oraz troskę o środowisko naturalne.

Aluminiowe okna pasywne wyróżniają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła poniżej 0,8 W/m2K. Posiadają trzy szyby, które chronią przed przedostawaniem się na zewnątrz ciepłego powietrza, zapewniając we wnętrzu budynku optymalną temperaturę bez konieczności jego dogrzewania. W konstrukcji okien stosuje się często piankę poliuretanową, która jest dodatkowym zabezpieczeniem przed utratą ciepła.

Aluminiowe okna pasywne wybierane są najczęściej przy projektowaniu budynków nowoczesnych, w których dużą wagę przywiązuje się do oszczędnego zarządzania energią. Koszty związane z budową domu, jak też zakupem poszczególnych jego elementów konstrukcyjnych i instalacji są wyższe, jednak eksploatacja jest dużo tańsza, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Podobnie jest przy aluminiowych oknach pasywnych. Czasami warto zapłacić więcej, aby zyskać możliwość tańszego użytkowania mieszkania.

Oceń artykuł:

Twoja ocena

Zobacz także

Okna przesuwne cero nad Jeziorem Bodeńskim

Okna przesuwne cero nad Jeziorem Bodeńskim

„Chcieliśmy, aby nasz dom zlokalizowany nad jeziorem nawiązywał do żywiołu wody przez całą przestrzeń wnętrza.

Czytaj więcej
Szklane pawilony nad Renem - realizacja cero

Szklane pawilony nad Renem - realizacja cero

„Dzięki nowemu połączeniu, które Solarlux specjalnie dla nas opracował, okna przesuwne płynnie przechodzą w pozostałe przeszklenia fasadowe.

Czytaj więcej
Szklane narożne drzwi przesuwne - realizacja cero w Lipsku

Szklane narożne drzwi przesuwne - realizacja cero w Lipsku

„Aby mieć pewność, że jesteśmy blisko natury, postanowiłam użyć elementów szklanych z najwęższą ramą.

Czytaj więcej

© 2017-2022  cero All rights reserved.

Realizacja Agencja interaktywna Netivo