Szklane narożne drzwi przesuwne – realizacja cero w Lipsku

Opublikowano: 1 września 2021

Szklane narożne drzwi przesuwne – realizacja cero w Lipsku

„Aby mieć pewność, że jesteśmy blisko natury, postanowiłam użyć elementów szklanych z najwęższą ramą. Dzięki temu mogę wtopić pomieszczenie w otaczającą przestrzeń, co daje szczególny efekt ciągłości w przypadku szklanych narożników.”
– Kerstin Baldauf, właścicielka

Głęboka, lecz delikatna metamorfoza

Cisza, spokój i relaks – tego szukali właściciele… Pierwotnie właścicielka Kerstin Baldauf nie chciała niczego zmieniać w projekcie. Ale kiedy jej mąż wyraził chęć zbudowania własnego basenu i spa, pomysły szybko zaczęły napływać. Efektem końcowym było urzekająco minimalistyczne i przezroczyste przeszklenie między salonem a tarasem.

„Nie chcieliśmy typowej sauny. Dążyliśmy do przejrzystego projektu, tak aby pomieszczenia naszego spa łączyły się ze sobą w płynnej harmonii.” – wyjaśnia Kerstin

Wszystkie widoczne części architektury zostały zredukowane do minimum przy zachowaniu optymalnego komfortu i wygody.

„Wszędzie, gdzie to możliwe, uwzględniliśmy wszystkie wymagania techniczne w projekcie wnętrz” – mówi Torsten Hentsch, główny architekt projektu.

Zgodnie z filozofią esencjalistyczną budynek charakteryzują czyste, proste kształty i przejrzyste powierzchnie szklane łączące wnętrza w spójną rozświetloną całość.

Płynne łączenia szklane

Najtrudniejszą częścią całego projektu było znalezienie sposobu na połączenie idei nowoczesnej rozbudowy z istniejącym zabytkowym budynkiem.

„Utworzenie strefy SPA w dawnej spiżarni i przekształcenie piwnicy w jasną przestrzeń zalaną światłem – to wyzwanie, które zajęło nam najwięcej pracy koncepcyjnej” – kontynuuje Thorsten Hentsch.

Teraz jednak historyczna willa stanowi idealną ramę dla basenu i strefy spa, która nadaje jej zarówno większej funkcjonalności, jak i przestrzeni. Od strony ogrodu oryginalna bryła budynku harmonijnie łączy się z przeszkloną częścią dobudowaną, a nowe skrzydło drzwi przesuwnych nawiązuje do motywów starego budynku, ukazując ich ponadczasowość we współczesnym stylu – prawdziwa symbioza starego uniwersalizmu i nowego minimalizmu.

Nieograniczone widoki z cero

Kerstin Baldauf:
„Wielkie elementy okienne zapewniały niezbędne schronienie i bezpieczeństwo, jednocześnie pełniąc rolę otwartej, przezroczystej bańki dla naszego spa. Dzięki smukłym profilom okiennym nasz widok na ogród jest prawie całkowicie niezakłócony.”

Para od samego początku wiedziała, że chce użyć szkła na elewacji swojej dobudówki.

„Kluczowym elementem podejścia architektonicznego jest sposób otwierania przeszklonego zadaszenia.” – kontynuuje Hentsch – „Znalezienie producenta, który oferuje narożne okna przesuwne z wąską ramą, okazało się dużym wyzwaniem. Dlatego byliśmy zachwyceni, gdy odkryliśmy cero. Jakość wykonania i wysokie parametry przerosły nasze oczekiwania.”

Realizacja okiem właścicieli

„Nasze spa i strefa basenowa tworzą przejrzystą całość” – uważa Kerstin Baldauf. – „Tak bliska współpraca z naszym architektem umożliwiła nam zbudowanie nowoczesnej rozbudowy, która spójnie uzupełnia istniejący budynek”.

Aby osiągnąć ten cel, projektantka wnętrz starannie zaplanowała każdy szczegół sauny wraz ze swoim architektem Thorstenem Hentschem.

„W końcu to właśnie współpraca – w związku i w pasji – pozwoliła uzyskać oazę spokoju w naszym domu. Kiedy tylko możemy, zaczynamy lub kończymy dzień w strefie spa. Cieszymy się harmonią duszy i ciała.”

Konsultacja projektu

Piotr Moskal: 784 602 189 lub p.moskal@iftm-group.com

Piotr Świetlik: 696 772 109 lub p.swietlik@iftm-group.com

Oceń artykuł:

Twoja ocena

Zobacz także

Jak ochronić przed słońcem ogrody zimowe, szklane zadaszenia trasowe i przeszklenia fasadowe?

Jak ochronić przed słońcem ogrody zimowe, szklane zadaszenia trasowe i przeszklenia fasadowe?

Na co należy zwrócić uwagę podczas zacieniania szklanych dobudówek i szklanych fasad? Każdego roku wszyscy tęsknimy za ciepłą porą roku i jak największą ilością słońca.

Czytaj więcej
Jak wielkie aluminiowe drzwi przesuwne cero wpływają na atmosferę w domu

Jak wielkie aluminiowe drzwi przesuwne cero wpływają na atmosferę w domu

Śniadanie w jadalni i kąpiele w basenie z widokiem na przestronny ogród – dzięki przeźroczystej rozbudowie rodzina Ludwig połączyła wiele obszarów swojego domu i może cieszyć się

Czytaj więcej
Cienkoramowe okna przesuwne cero w domu na skarpie w Małopolsce!

Cienkoramowe okna przesuwne cero w domu na skarpie w Małopolsce!

Czasami partnerstwo klienta i architekta od samego początku układa się doskonale. Tak było w przypadku architekta dr.

Czytaj więcej

© 2017-2024  cero All rights reserved.

Realizacja Agencja interaktywna Netivo