Wysokie do 6 m i szerokie do 4 m – cero minimalistyczne systemy przesuwnych i stałych przeszkleń

Opublikowano: 3 sierpnia 2023

Wysokie do 6 m i szerokie do 4 m – cero minimalistyczne systemy przesuwnych i stałych przeszkleń

Minimalistyczne okna przesuwne cero stworzone są dla wymagających architektonicznie budynków, w których zaprojektowano ponadnormowe gabaryty okien.

MOŻLIWOŚCI

Nawet przy powierzchni przeszklenia wynoszącej 15m² i wadze do 1000 kg na panel, nasze bardzo duże okna przesuwne cero można bez problemu otwierać i zamykać. Wózki i szyny ze stali nierdzewnej gwarantują lekkie i odporne na zużycie przesuwanie, a zintegrowane rolki jezdne ze stali nierdzewnej zapewniają równomierne rozłożenie obciążenia. W razie potrzeby możliwy jest również elektryczny napęd panelu. cero pomyślnie przeszło test trwałości obejmujący 100 000 procesów otwierania i zamykania.

PRZEJRZYSTOŚĆ

Smukła rama i profile zapewniają maksymalną przejrzystość elementów. Przejrzystość widoku jest ograniczona do zaledwie 34 mm, bo tyle wynosi głębokość profilu, co skutkuje symetrycznym i minimalistycznym designem, który sprawia, że przeszklenie może zajmować nawet 98% powierzchni szkła. W zależności od wybranego modelu, cero będzie wyposażone w potrójne lub podwójne hartowane szkło bezpieczne (TSG).

AUTOMATYZACJA I OBSŁUGA GRUPOWA

Dalekowzroczność w każdym aspekcie – to koncepcja, na której bazują produkty cero. Dlatego konsekwentnie zadbaliśmy również o to, aby automatyczna, bez wysiłkowa obsługa dotyczyła także skrzydeł o masie sięgającej 1000 kg, wchodzących w skład złożonych instalacji. Możliwa jest przy tym nie tylko dowolna sekwencja otwierania i zamykania, lecz także jej wcześniejsze zaprogramowanie. Oszczędza to czas i sprawia, że przy montażu instalacji cero logikę sterującą można uruchomić bezpośrednio po montażu bez dodatkowych usług zewnętrznych.

Panele przesuwne mogą być wyposażone we w pełni zautomatyzowany system obsługi, w tym elektromechaniczne blokowanie i odblokowywanie, który oferuje użytkownikowi współzależne sterowanie kilkoma panelami za pomocą jednostki sterującej. Wybrana konfiguracja jest programowana w sterowniku grupowym jeszcze w fabryce, montaż odbywa się więc na zasadzie „plug and play”. Po prostym podłączeniu kilku wyraźnie oznaczonych wtyków instalację można otwierać i zamykać za pomocą wybranych przycisków. Co więcej, dzięki opcjonalnemu zintegrowanemu otworowi rewizyjnemu silnik i – zależnie od lokalizacji – sterownik silnika lub sterownik grupowy są łatwo dostępne również po zakończonej instalacji.

BEZPIECZEŃSTWO

W przypadku przeszkleń o powierzchni do 15 m2 kwestie jakości i bezpieczeństwa są szczególnie istotne. System cero został przetestowany pod kątem zgodności z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i dysponuje stosownymi certyfikatami. Dla wariantu cero III dostępne jest opcjonalne wyposażenie zapewniające ochronę przed włamaniem na poziomie RC2, a nawet RC3. Standardem jest dwupunktowa blokada z regulowanymi punktami ryglowania i prętem, który wsuwa się w zaczep górny i dolny na 24 mm. System cero można też zintegrować z istniejącym nadrzędnym systemem monitoringu. Na zamówienie z systemem można połączyć elektromechaniczne elementy zamykające i blokujące, aby zapobiegać niezamierzonemu dostępowi do aktywowanych obszarów. Dodatkowe monitorowanie
zamknięcia za pomocą styków Reed zapewnia nieprzerwany dostęp do informacji o stanie zamka. Rozwiązanie można
także zintegrować z niemal wszystkimi centralkami do zgłaszania włamań i systemami kontroli dostępu. Ponadto możliwe są wersje ze specjalnym szkłem bezpiecznym (np. szkłem alarmowym lub szkłem kuloodpornym klasy P5A lub wyższej).

WSZECHSTRONNE KOMBINACJE

W przypadku okien cero możliwości aranżacji są równie bogate jak obszary zastosowania. Możliwe jest niemal wszystko. Poszczególne komponenty systemu, tj. elementy przesuwne, stałe i narożne, można ze sobą łączyć niemal bez ograniczeń. Zapewnia to swobodę projektowania, która jest niezbędna w przypadku wymagających projektów i inwestorów. Naroża bez słupków, elementy przesuwne chowane we wnękach ściennych czy złożone kombinacje różnych elementów – wszystko to można zrealizować indywidualnie za pomocą od 2 do 4 torów. Skrzydła o wysokości nawet 6 m i szerokości 4 m oraz maksymalnej masie sięgającej 1000 kg nadają pomieszczeniom nowy, otwarty
wymiar.

KRÓTKI FILM O WYSOKIM CERO

Skonsultuj swój projekt z naszymi profesjonalnymi Konsultantami

Piotr Moskal784 602 189 lub p.moskal@iftm-group.com

Piotr Świetlik696 772 109 lub p.swietlik@iftm-group.com

Oceń artykuł:

Twoja ocena

Zobacz także

Eleganckie połączenie klasycznej bryły z nowoczesnymi oknami przesuwnymi

Eleganckie połączenie klasycznej bryły z nowoczesnymi oknami przesuwnymi

Jak to dobrze, gdy można puścić wodze fantazji! Projekt rozbudowy domu jednorodzinnego w Hadze został stworzony przez samą klientkę Margreet Keijer.

Czytaj więcej
W wiecznie jasnym i

W wiecznie jasnym i "zielonym" salonie

Otwarta i jasna przestrzeń w salonie „Tutaj czuję się prawie jak w środku lasu”, śmieje się Thea Pahlstedt.

Czytaj więcej
Okna przesuwne cero nad Jeziorem Bodeńskim

Okna przesuwne cero nad Jeziorem Bodeńskim

„Chcieliśmy, aby nasz dom zlokalizowany nad jeziorem nawiązywał do żywiołu wody przez całą przestrzeń wnętrza.

Czytaj więcej

© 2017-2023  cero All rights reserved.

Realizacja Agencja interaktywna Netivo