Rozbudowa domu z oknami cienkoramowymi

Opublikowano: 26 lutego 2024

Rozbudowa domu z oknami cienkoramowymi

Celem rozbudowy domu była wypełniona światłem, przejrzysta przestrzeń łącząca dom z ogrodem.

Fascynująca gra świateł, która zmienia się o każdej porze dnia i roku. Delikatne promienie słońca rzucające cienie na liście otaczających drzew. Poczucie mieszkania w środku lasu. Dzięki nowej, wysoce przezroczystej rozbudowie części domu umiejscowionej od strony ogrodu, trzyosobowa rodzina przeniosła światło bezpośrednio do swojego salonu.

Niech stanie się światłość: nowa konstrukcja sprawia, że tylna część budynku staje się jasnym centrum domu. Z zewnątrz wygląda jak duża strefa wejściowa, a teraz służy jako salon i wejście do ogrodu. Widok z pokoju jest ograniczony jedynie przez drzewa i krzewy – a tym samym zamyka całą widoczną stronę nieruchomości. Dawno minęły czasy, gdy wiekowe drzewa i krzewy w ogrodzie tworzyły raczej mroczną atmosferę przed wcześniej pełnowymiarowymi oknami.

Okna cienkoramowe, dostarczające naturalne światło

Teraz rodzina może w pełni cieszyć się zalesionym obszarem, w którym mieszkają na zachodnich obrzeżach Hamburga.

Dzięki nowej, dającej światło rozbudowie, udało im się zarówno wprowadzić dawno utracone światło dzienne do wnętrza domu, jak i przekształcić ogród w część przestrzeni mieszkalnej. Aby to osiągnąć, najpierw usunięto część tylnej ściany zewnętrznej wychodzącej na ogród. Szklana dobudówka została umieszczona przed powstałym w ten sposób otworem, wyśrodkowanym na tarasie z tyłu domu. Fasada pawilonu została przeszklona z dwóch stron za pomocą cienkoramowego okna przesuwnego cero firmy Solarlux, które można otwierać na dużej powierzchni i w dwóch kierunkach. Szerokie na 13 metrów i wysokie na 2,80 metra cienkoramowe okno przesuwne zapewnia niesamowitą panoramę ogrodu, którą można podziwiać o każdej porze roku. Dzięki cienkim profilom mierzącym zaledwie 34 milimetry jest to możliwe niemal bez ograniczeń – i nadal oferuje wszystko, co niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa: ochronę antywłamaniową RC3, potrójne szyby i wysokie wartości izolacyjne.

Narożnikowe okna cienkoramowe

Pomimo ogromnych rozmiarów, cienkoramowe okno można bardzo łatwo przesuwać po płaskim progu – nawet w narożniku: to całkowicie usuwa granicę między wnętrzem a zewnętrzem i jeszcze intensywniej rozszerza salon na taras. Nowy pokój jest sprytnie uzupełniony przeźroczystym świetlikiem. Dwuspadowy szklany dach osadzony w konstrukcji ramowej również pochodzi od producenta Solarlux. Konstrukcja dachowa wpuszcza dodatkowe światło z góry do salonu i zawiera świetliki, które można zdalnie otwierać w celu wentylacji.

BEZPŁATNA KONSULTACJA PROJEKTU

Piotr Moskal784 602 189 lub p.moskal@iftm-group.com

Piotr Świetlik696 772 109 lub p.swietlik@iftm-group.com

Oceń artykuł:

Twoja ocena

Zobacz także

Szklany dach tarasowy - otwórz się na swój ogród

Szklany dach tarasowy - otwórz się na swój ogród

Wykorzystaj w pełni swój ogród dzięki zadaszeniu Twojego tarasu szklaną konstrukcją dachową typu patio lub szklany dom! Poczuj nowy poziom komfortu na Twoim tarasie.

Czytaj więcej
Ogrody zimowe z cienkoramowymi drzwiami przesuwnymi

Ogrody zimowe z cienkoramowymi drzwiami przesuwnymi

Wszechstronne korzyści dzięki izolowanej termicznie, doświetlonej przestrzeni mieszkalnej w postaci ogrodu zimowego wyposażonego w cienkoramowe drzwi przesuwne cero.

Czytaj więcej
Panoramiczne okna przesuwne w małym mieszkaniu

Panoramiczne okna przesuwne w małym mieszkaniu

Maksymalna jasność i otwartość – jednocześnie oddzielająca i łącząca pomieszczenia: Koncepcja One Wall autorstwa Antoana Antonova z AA+ Design Studio przekształciła ciemne, wąskie

Czytaj więcej

© 2017-2024  cero All rights reserved.

Realizacja Agencja interaktywna Netivo